top of page

Hakkımda & Uzmanlık Alanları

Diyetisyen & Psikolog  Eda Hayta

Citrus Fruits
WhatsApp Image 2023-10-10 at 15.44.38.jpeg

Hakkımda

Saint-Joseph Fransız Lisesi'nden 2018 yılında mezun olmamın ardından Acıbadem Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümüne girdim. 2022 yılında Beslenme ve Diyetetik bölümünden dereceyle mezun olarak Diyetisyen unvanını aldım. Ardından 2023 yılında da Psikoloji çift anadal programını bitererek "Psikolog" ünvanı aldım. 

 

Eğitim hayatım boyunca birçok hastane ve özel kliniklerde staj yaptım ve birçok mesleki kongre ve eğitimlere katıldım. Psikolojinin beslenme üzerine olan etkisini gördükçe ilgi alanımı da bu konulara yönlendirdim. 

 

Şu anda online beslenme danışmanlığı veriyor, özel bir kurumda obezite cerrahisi alanında çalışıyor ve online bir platformda blog yazarlığı yapıyorum. 

WhatsApp Image 2023-10-10 at 15.13.09.jpeg

Alınan Eğitimler 

  • Freya Psikoloji – “Beslenme Psikolojisi: Beslenme Örüntüleri, Yeme Bozuklukları ve Yeme Bağımlılıkları” – Nisan/Mayıs 2023

  • Psikoonkologlar Derneği – “Psikoonkoloji Beceri Kazandırma Eğitimi ve Süpervizyon Programı” – Kasım/Aralık 2022

  •  “Bariatrik Yolculukta Diyetisyen Olmak” – 21.09.2022

  • ASEGEM (Acıbadem Üniversitesi Sürekli Eğitim ve Gelişim Merkezi)- Uygulamalı Sporcu Beslenmesi Sertifika Programı – 20.06.2022

Danışmanlık Alanları

Ağırlık Kaybı

&

Ağırlık Kazanımı

Kronik Hastalıklarda Beslenme

(Diyabet, Tansiyon, İnsülin Direnci, Kolesterol, Böbrek Hastalıkları, Sindirim Sistemi Hastalıkları, Karaciğer, Safra Kesesi Hastalıkları )

Gebe

&

Emzikli

Beslenmesi

Vejeteryan

&

Vegan

Beslenme

Sağlıklı

Beslenmenin Öğrenilmesi

bottom of page